Ahlat’a Cumhurbaşkanlığı Köşkü Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muş’ta Malazgirt Zaferi programında konuşma yaptı. Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, “Ahlat’a Cumhurbaşkanlığı Köşkü yakışır” dediğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahlat’ta 10 dönüm alanda, 1071 metrekare oturma alanına sahip bir otağ merkezi yapacaklarını söyledi.

Kendisinin Köşk için 1071 metrekarenin yeterli olmayacağını en az 5 dönüm olması gerektiğini söyleyen Erdoğan Belediye Başkanı’nın coştuğunu, onun teklifi ile 10 dönüm üzerine yapılması gerektiği konusunda anlaştıklarını söyledi.

Erdoğan, “Malazgirt, öncesine baktığımızda Mekke, Kudüs demektir, sonrasına baktığımızda Bursa, Edirne, İstanbul, Rumeli, tüm Balkanlar demektir. Malazgirt ruhunu unutursak ne öncemiz kalır, ne sonramız. Biz, Malazgirt’te nasıl bir millet olduğumuzu cümle aleme ilan ettik. Anadolu bir benttir. Bu bent yıkılırsa ne Ortadoğu kalır ne Afrika ne Orta Asya kalır ne Balkanlar ne Kafkasya kalır. Tüm kurumlarımızla güçlü olmak durumundayız. Aksi takdirde bize bırakın bu vatanı,coğrafyayı bu dünyada bir tek gün yaşama hakkı tanımazlar” dedi.